Kuusitunturi Lahti Oy

Kuusitunturi Lahti Oy
Niemenkatu 73 B
15140 LAHTI

Puh. 03 782 4953

kuusitunturi.lahti@kuusitunturi.fi
www.kuusitunturi.fi

Y-tunnus: 0984757-4

Hallinto

Juha Kosonen
toimitusjohtaja
0400 926 548
juha.kosonen@kuusitunturi.fi

Asennukset

Juha Elo
laskentapäällikkö, hankinnat
0400 137 527
juha.elo@kuusitunturi.fi

Timo Mäkinen

projektipäällikkö

050 911 2315

timo.makinen@kuusitunturi.fi


Jari Sievänen 

työnjohto/huoltotyöt 

0400 686 435 

jari.sievanen@kuusitunturi.fi


Jere Saarilahti 

projektinhoitaja (paloilmoitin,- turva/merkkivalo ja savunpoistojärjestelmät) 

0400 728 780

jere.saarilahti@kuusitunturi.fi


Jukka Lallukka 

heikkovirtajärjestelmät 

0400 164 886 

jukka.lallukka@kuusitunturi.fi


Pekka Poutanen 

projektinhoitaja, käyttöönottomittaukset 

0400 926 957

pekka.poutanen@kuusitunturi.fi


Lauri Koskinen
projektinhoitaja 
040 838 8116 
lauri.koskinen@kuusitunturi.fi


Valtter Simolin
projekti-insinööri, sähkösuunnittelu 
044 295 9507 
valtter.simolin@kuusitunturi.fi


Huoltoasentajat

Harri Pesonen
050 511 8340 
harri.pesonen@kuusitunturi.fi

Mika Parkkonen
0400 167 004 
mika.parkkonen@kuusitunturi.fi

Marko Elo
040 828 9095 
marko.elo@kuusitunturi.fi

Antti Vähävuori
0400 239 235
antti.vahavuori@kuusitunturi.fi

Arttu Laine
0400 471 841
arttu.laine@kuusitunturi.fi

Janne Åkerman
044 517 0919 
janne.akerman@kuusitunturi.fi

Laskutus- ja henkilöstöhallinto

Eva Tuuli
03 782 4953
eva.tuuli@kuusitunturi.fi

Kerro meistä kavereillesi

Facebook Twitter 1Jaa

Jätä yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä!

Sähköpostitse
Tekstiviestitse

Rekisteriseloste

1. Rekisterinpitäjä

Kuusitunturi Oy
Sukkulakatu 6 B
55120 IMATRA

Y-tunnus: 0984753-1
Puh: 010 836 1000

2. Rekisteriasiat

Asiakaspalvelumme vastaa rekisteriä koskeviin kysymyksiin ja palautteisiin mahdollisimman nopeasti.

3. Rekisterin nimi

Kuusitunturi Oy:n asiakas-, markkinointi- ja ajankohtaiskirjeen tilanneiden rekisteri.

4. Henkilötietojen käsittelyn tarkoitus

Käsittelyn tarkoituksena on asiakassuhteen hoitaminen, asiakkaan ja rekisterinpitäjän oikeuksien ja velvollisuuksien toteuttaminen sekä henkilötietolain mukainen henkilötietojen käsittely verkkopalveluihin liittyviin tarkoituksiin, tutkimustoimintaan, rekisterinpitäjän ja/tai sen yhteistyökumppaneiden mainonnan ja/tai suoramarkkinoinnin suuntaaminen asiakastietojen perusteella rekisterinpitäjän viestimien ja palvelujen kautta luovuttamatta henkilötietoja ulkopuoliselle taholle.

5. Rekisterin tietosisältö

Rekisteri voi sisältää seuraavia tietoja asiakkaista:

  • Nimi
  • Sähköpostiosoite
  • Matka- ja/tai muu puhelinnumero
  • Organisaatio ja asema
  • Organisaation osoitetiedot
  • Yhteysloki

6. Rekisterin säännönmukaiset tietolähteet

Rekisteri koostetaan rekisterinpitäjän asiakastietojärjestelmästä, yleisesti saatavilla olevista internetlähteistä, sekä mahdollisista muista julkisista lähteistä. Pääsääntöisesti osoitelähteet on eritelty mikäli ne ovat muita kuin ensiksi mainittuja.

7. Säännönmukaiset tietojen luovutukset

Rekisterinpitäjä ei luovuta asiakkaiden henkilötietoja ulkopuolisille, paitsi Suomen viranomaistoimien niin edellyttäessä.

8. Tietojen poistaminen

Tietoja voidaan poistaa henkilön vaatimuksesta tai asiakassuhteen loppumisen vuoksi.

9. Rekisterin suojauksen periaatteet

Henkilötiedot säilytetään luottamuksellisina. Rekisterinpitäjän ja sen mahdollisten tietotekniikkakumppanien tietoverkko ja laitteisto, jolla rekisteri sijaitsee, on suojattu palomuurilla ja muilla tarvittavilla teknisillä toimenpiteillä.